X
 28.04.2017 Образование

Зошто треба да ја прочитате „Војна и мир“ од Толстој?

„Војна и мир“, книга која не треба да ја читате во кревет бидејќи ако заспиете, може да добиете потрес на мозокот.


Фото: Толстој/Wikipedia

„Војна и мир“ е долга книга, но исто така и возбудлив преглед на историјата во која се наоѓаат најдлабоките и најреалните ликови. Брендан Пелсу споделува што треба да знаете пред да ја прочитате оваа класика.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование