X
 28.07.2021 Забава

Необично пријателство меѓу мечка и девојка - заедно одат во риболов

Вероника Дичка ја спасила мечката Архиеја откако еден руски сафари-парк престанал со работа во 2019 г. Тие се најдобри пријатели и често заедно одат на риболов, а мечката знае и да весла.

Видео од мечката и нејзината пријателка, снимено на езеро во Новосибирск, стана популарно на глобално ниво.


Вероника ја чува мечката бидејќи таа цел живот била во заробеништво и веројатно не би преживеала долго во дивината.Извор: Buka 
Фото: Screenshot/Instagram
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава