X
 28.08.2018 Култура

Новиот тизер од три секунди кажува многу за новата сезона на „Игра на троновите“

Ако сте голем обожавател на „Игра на троновите“, тогаш веројатно ги броите преостанатите 48 недели до премиерата на 8 сезона од серијата. Но, Ејч-Би-О сега малку ги задоволи нашите апетити со новиот трејлер за 8 сезона.

Помина една година откако Армијата на мртвите си го присвоија змејот. Откако претходно имаа проблеми со протекувањето на спјлерите, продуцентите Дејвид Бениоф и Д.Б.Вајс сега ги преземаат сите можни мерки за овој пат работите да бидат како што треба.

Иако трејлерот трае три секунди, доволно е да ги возбуди фановите. Во него, ќе видите како Џон Сноу ја прегрнува неговата сестра Санса Старк. Тука е и „дракарис“, Ноќниот крал, како и тензија помеѓу Џон Сноу и Денерис после жешката сцена во 7 сезона.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура