29.01.2021 Живот

В среда почнува Garage Sale во „Рамстор мол“

Ја започнуваме годината со нешто убаво, ја започнуваме годината со нашиот и ваш омилен настан - Garage Sale!
Во периодот од 3 до 12 февруари, посетителите на „Рамстор мол“ и најголемите зависници од шопинг ќе ги кријат насмевките под своите маски затоа што почнува периодот на најголемите попусти.

Одлична можност да се подновите со долго посакуваното модно парче, апарат за домаќинство, играчки за вашите најмили... Подгответе си листа со желби и план за пазарување затоа што во продавниците низ „Рамстор мол“ ќе најдете буквално сè, и тоа по намалени цени до неверојатни 70%.

Оваа година, со цел запазување на протоколите за заштита од коронавирусот, „Рамстор мол“ ги замолува потрошувачите да се придржуваат до здравствените протоколи и да ги почитуваат сите мерки. Затоа бидете одговорни, носете маска, држете растојание, редовно дезинфицирајте ги вашите раце и уживајте во одличниот шопинг во „Рамстор мол“.

(Комерцијална објава)
Тагови: