X
 29.07.2019 Живот

Најдобрите фотографии на финалистите за фотонатпреварот #Small2019

Погледнете го животот под лупа преку фотографиите на финалистите за фотонатпреварот #Small2019.

Откријте го прекрасниот свет на мравките, пчелите и минијатурните луѓе во овој прекрасен избор на фотографии одблиску.

Овие фотографии од различни агли на светот се избрани меѓу повеќе од 9.700 поднесени фотографии за овој натпревар, во организација на „Aгора“, бесплатна апликација за фотографии што ги дава најголемите светски награди.

Ова се финалистите.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот