X
 10.04.2015 Култура

Историски фотографии вредни илјада зборови


Една фотографија навистина вреди илјада зборови. Оваа изрека првпат била напишана во весник во 1911 година, но зборовите се точни дури и денес. Секоја од овие историски фотографии има едно значење кои се „чита“ од она што го гледаме на сликата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура