X
 31.05.2020 Живот

Убавината на спокојниот Исланд низ прекрасни фотографии

Сигне Фогелквист е фотограф кој потекнува од Шведска, но изминативе две години живее во Исланд. Како што вели, воодушевен е од пејзажите што ги нуди Исланд и токму поради тоа, тој сака да му овозможи на светот да ја види оваа земја во вистинското светло.

ГАЛЕРИЈА


Извор: Bored Panda
Фото: Signe Fogelqvist
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот