X
 29.09.2022 Живот

Бесплатен превоз со ЈСП за „Бела ноќ“

ЈСП Скопје и годинава ќе овозможи бесплатен јавен превоз по повод одржувањето на традиционалната културна манифестација „Бела ноќ 2022“.

Право на бесплатен превоз ќе имаат сите граѓани во период од 18 часот в сабота (1.10.2022 год.) до 5 часот в недела (2.10.2022 год).

Во функција се и ноќните линии, а возниот ред е достапен на веб-страницата на ЈСП Скопје (www.jsp.com.mk).

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот