X
 24.09.2021 Забава

ЈСП: Бесплатен превоз за „Белата ноќ“ во Скопје

Бесплатен јавен превоз по повод одржувањето на традиционалната културна манифестација „Бела ноќ 2021“ утревечер ќе организира ЈСП Скопје. За таа намена ќе бидат пуштени и дел од ноќните линии – 2, 5, 7, 22, 24, 41, 50, 57 и 65 В.
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава