X
 29.10.2020 Забава

171 падобранец истовремено скокнаа од авион за да формираат круг во воздухот

На 24 август 171 падобранец истовремено скокнаа од повеќе авиони за да формираат огромен круг сред лет. Видео објавено од „Ју-ес-еј тудеј“ го покажува неверојатниот подвиг снимен од еден од падобранците.

Извор: usatoday.com
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава