X
 30.01.2017 Забава

Како изгледаат жиците на гитарата додека свирите?

Еден музичар се обидел да одговори на прашањето како изгледаат жиците од внатре во гитарата, на тој начин што внатре ставил „iPhone“.

Погледнете што забележал :

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава