X
 21.10.2015 Култура

130 култни филмови споени во едно видео

 
Ализе Лафон постигнала нешто неверојатно во нејзиниот последен проект наречен „Фрагменти“. Таа успеала да спои 130 култни филмови во едно видео кое трае помалку од 6 минути.

Одбраните слики ја раскажуваат сопствената приказна и се споени според соодветни теми. Во видеото може да се препознаат триковите на Кјубрик, Хичкок, Вес Андерсон, Долан и многу повеќе.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура