X
 24.01.2016 Живот

Робот успеа да напише нова епизода на серијата "Friends"

prijateli

 

Минатата недела нашите срца се стоплија после веста дека ќе се случи повторно обединување на „Friends, меѓутоа нашите надежи веднаш беа уништени кога дознавме дека всушност станува збор за шоу во чест на серијата, а не нова епизода.


За среќа, еден робот успеа да напише нова скрипта на „Friends“ за фановите. Твитер корисникот „Andy Pandy“ ја прикажа новата скрипта оваа недела, која била создадена од скриптите на сите епизоди на „Friends“.

Не мора да ја сфатите за да уживате во неа. 

 

prijateli

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот