X
 30.11.2018 Живот

Градинка за пример: Плочка и змија со децата играат родителите, но и бабите и дедовците

Се сеќавате на игрите плочка, змија, земја... Цртавме со креда или цигла на уличниот асфалт за да ги играме. Овие игри, а и неколку други, само пошарени, ги подготвиле за децата вработените во детската градинка „Гоце Делчев“ во Општина Илинден.

Репортажата прочитајте ја на Деца.мк, на ОВОЈ ЛИНК
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот