X
 30.12.2021 Култура

Објавен трејлер за новиот филм за Бетмен

Објавен е нов трејлер за претстојниот филм за Бетмен наречен „Бетмен: Лилјакот и мачката“ (англ. The Batman: The bat and the cat).

Во главната улога на оваа адаптација повторно е Роберт Патисон, актерот познат по улогата на Едвард Кулен во серијалот „Самрак“.

Новиот филм за Бетмен ќе дојде во кината на 4 март 2022.


Извор: Studentski
Фото: YouTube (Printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура