X
 01.11.2015 Наука

Како апчињата се разградуваат во нашиот организам?

Дали сте размислувале како апчињата кои ги пиете се топат во вашиот организам, односно што се случува кога ќе се напиете апче? Снимката не е од човечки организам, меѓутоа дава одлична визуелизација за тоа што се случува и како се разградува во организмот.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука