X
 01.12.2020 Живот

Mагливите патишта низ шумите во Холандија се магични во сите годишни времиња

Холандскиот фотограф Алберт Дос е познат по неговата екстремна страст кон пејзажната фотографија и секогаш нуди уникатни фотографии. Неговите дела може да се најдат на сите познати веб-страници во светот, како „Тајм“, „Хафингтон пост“, „Дејли мејл“, „Нешнл џиографик“ итн.

Како што вели тој, опседнат е со пејзажната фотографија и доловувањето на убавината во светот и обожава да фотографира шуми кога е магливо.

- Покрај фотографирањето на шумата, секогаш откривам дека патчињата што водат кон тие шуми се супер фотогенични. Фотографиите во продолжение ги имам направено во текот на сите годишни времиња - додава Алберт.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Albert Dos
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот