X
 02.09.2018 Живот

Прекрасните сеќавања од детството...

Детство... Иако сите имаат различни сеќавања за овој значаен период од нашите животи, не постои сомневање дека е преполн со магија. Магијата на откривањето, првите пријатели, миленичиња, првите семејни патувања, мирисот на свежата пита испечена од баба... и многу други работи!

Омарио Брунелечи е англиско-италијански уметник кој со неговите илустрации успеа да ни помогне уште еднаш да ја почувствуваме магијата на детството и ни носи голема носталгија за тие прекрасни моменти. Уживајте.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот