X
 26.01.2016 Култура

Прекрасните, вистински моменти на љубовта прикажани низ фотографии

Аргентинскиот фотограф Игнасио Леман создал доста необичен и прекрасен фото проект: тој одлучил да патува низ светот со цел да фотографира 100 бакнежи на камера. Неговата колекција сега вклучува над 1.000 фотографии од луѓе кои не се двоумеле да ги покажат своите чувства.

 

фото

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура