X
 27.08.2015 Наука

Како најдобро да ги научите елементите од периодниот систем?

За поголемиот дел од учениците, часовите по хемија се доста збунувачки, па затоа еден уметник реши да им ги олесни работите и да ги претстави хемиските елементи од периодниот систем како ликови.

 

елемент

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука