X
 03.04.2020 Забава

Музејот „Гети“ ги охрабрува луѓето да создадат реплики од уметнички дела со она што го имаат дома

Иако повеќето од нас се заглавени дома поради коронавирусот и не можат да излезат и да уживаат во уметноста во музеите, тоа не значи дека животот треба да ни биде здодевен.

Музејот „Гети“ во Лос Анџелес ги предизвика сите обожаватели на уметноста да објават фотографии од себеси како прават реплика од омилените уметнички дела во нивните домови.

1
Фото: Twitter

Луѓето одговорија и ги преплавија социјалните мрежи со нивните уникатни уметнички интерпретации.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Sadanduseless.com
Фото: Twitter
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава