X
 13.08.2017 Забава

Уживајте во безглутенските верзии на познатите уметнички дела

Во трендовските кругови сè поголем број луѓе се одлучуваат за избор на храна што не содржи глутен.

глутен

Во минатото ваква опција скоро и да не постоела. Но еден Тумблр-корисник одлучил да ја промени класичната уметност и во неа да го вметни токму овој трендовски избор и да создаде безглутенски слики.

Погледнете како изгледа сето тоа.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава