X
 31.01.2017 Забава

Двојниците на познатите личности

Со околу 7 милијарди луѓе на нашата планета, може да се каже дека сите ние имаме двојник кој се наоѓа таму некаде. Сме виделе дека тоа е вистина многу пати во минатото и тоа со многу познати личности - Леонардо ди Каприо има руски двојник, Николас Кејџ има двојник од Индија, Џорџ Буш има двојник од Виетнам, и многу други.

dvojnici

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава