X
 03.08.2020 Живот

Макрофотографии што го покажуваат овој свет на сосема поинаков начин

Саи Пикселс е страстен фотограф кој обожава да ја користи техниката макрофотографија. Овој фотограф сака да ја доловува природата со неговата мала камера.

Како што вели, никогаш не очекувал макрофотографијата да го научи многу лекции за природата и светот што нè опкружуваат. Погледнете дел од неговите фотографии што го прикажуваат светот на малку поразличен начин од што сме навикнати да го гледаме.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот