X
 04.12.2018 Забава

Илузионистот Мајкл успешно ја извел својата точка, но гледачите сфатија дека лаже

Мајкл Гостински на аудицијата не успеал да ја изведе својата точка како што ја замислил и не поминал понатаму, но за време на гостувањето во емисијата „Суперталент“ повторно ја изведе точката во која лебди.

Овој пат илузионистот Мајкл успешно ја изведе точката, но гледачите за брзо време сфатија дека лаже. Тие веруваат дека со платно ја сокрил штицата или нешто друго што го придржувало неговото тело да не падне.

- Каква глупост, финта видена веќе 300 пати, нека го направи тоа без ништо да го држи. Каква левитација... трикот е убав за очи, но прелесен за сфаќање - порачуваат гледачите.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава