X
 03.05.2015 Забава

Би скокнале од највисоката зграда во светот?

Замислете скокање од зграда која е толку висока што се наоѓа над облаците. Всушност, не мора да го замислите, бидејќи можете да ги погледнете овие луѓе кои скокаат со падобран од највисоката зграда во Дуаби. Квалитетот на снимката е толку неверојатен што ќе имате чувство како да сте на лице место. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава