X
 05.04.2019 Живот

Фотографии „пред“ и „потоа“ покажуваат како производите се претвораат во отпад што ја загадува средината

Сите гледаме фотографии со реклами што прикажуваат прекрасни производи, па така луѓето ги купуваат. Но, постои и темна страна. Отпадот што останува зад луѓето.

Проектот „Екиста“ се обидува да ги исчисти шумите од отпадот - еве што открија.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот