X
 05.07.2018 Култура

Најдобрите подводни фотографии за 2018 година

Океанот е прекрасен, но и страшен. Од натпреварот за најдобри подводни фотографии неодамна се објавени победниците, а веруваме дека ќе ви го привлечат вниманието бидејќи прикажуваат големо богатство од океанскиот свет.

Фотографи од 63 земји пријавиле повеќе од 5.000 фотографии и се натпреваруваа во 11 категории.

Германскиот фотограф Тобијас Фридрих ја освои главната награда со неговото дело наречено „Cycle-war“, на кое е прикажан панорамски поглед од потонатиот брод  „СС Тистлгорм“.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура