X
 06.06.2019 Образование

Шаховски турнир за 60 години ФЕИТ

Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) во рамките на одбележувањето 60 години постоење организира турнир во шах. Натпреварите се со поддршка од Шаховската федерација и Студентскиот парламент на ФЕИТ.

На турнирот може да се пријават сите актуелни и поранешни студенти и вработени на ФЕИТ кои сакаат да го поддржат значајниот јубилеј.

Повеќе за шаховскиот турнир ТУКА.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование