X
 06.07.2018 Култура

Совети од наставничката Весела Богдановиќ за читање во лето

Летото е доволно долго и има време за сѐ. Детето има потреба да се почувствува ослободено од обврски исто како и ние

Читачко катче во дворот или на балконот, кое ќе го направите заедно со вашите деца, ноќно читање во шаторче со рачно изработени фенерчиња заедно со другарчињата... Ова се само дел од предлозите на една од најкреативните наставнички - Весела Богдановиќ, со чија помош ќе го инспирирате детето да чита и во текот на летниот распуст.

Прочитајте ја во целост информацијата на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура