X
 20.04.2016 Живот

Доказ дека Земјата е навистина чудно место за живеење

Земјата е неверојатно место за живеење. Таа изобилува со интересни и мистериозни места кои дефинитивно не можеме да ги пронајдеме ни во најдобрите научно фантастични филмови.

 

планета земја

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот