X
 06.11.2015 Наука

Начини на кои вашиот мозок може да биде измамен преку споредба

Сакате да видете како неутрално лице може да се претвори во машко? Или пак неутрално лице да се претвори во пријателско или јасна слика да се претвори во нејасна?  Ова кратко видео ќе ви ги покаже сите начини на кои вашиот мозок се прилагодува на стимул.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука