X
 07.05.2023 Забава

Грешки од снимањето на легендарниот „Мамурлак“ кои не смеете да ги пропуштите

Урнебесната американска комедија „Мамурлак“ (Hangover) ја раскажува приказната за забавувањето на четворица пријатели кои одлучуваат да прослават ергенска вечер во Лас Вегас.

За оние на кои им е потребно потсетување, главните ликови се будат со мамурлак по ергенската вечер и имаат потешкотии да се сетат на настаните од вечерта, а сфаќаат и дека го изгубиле младоженецот.

Снимањето на филмот било напорно и полно со предизвици. Актерската екипа работела по цели денови во текот на три месеци за да го сними филмот, а видео покажува колку тие се забавувале во процесот.


Извор: Nova TV
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава