X
 17.06.2017 Култура

Најдобрите документарци кои можете да ги гледате на Нетфликс

Членовите на BuzzFeed заедницата неодамна направија листа на најдобри документарци кои може да се гледаат на Нетфликс. Погледнете што препорачуваат.

филм
Фото: Screenshot

1. The Keepers (2017)

Достапно на: Netflix Worldwide

Филм за тоа како црквата го прикрива сексуалното злоставување на децата.2. Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom (2015)

Достапно на: Netflix Worldwide

Приказна за силата на човечкиот дух и борба за она во што луѓето веруваат, без оглед на суровите зимски услови во Украина.3. Under the Sun (2015)

Достапно на: Netflix Worldwide

Документарец за животот на жителите на Северна Кореја.4. Minimalism: A Documentary About the Important Things (2015)

Достапно на: Netflix Worldwide

Одличен филм за оние кои се интересираат за нови идеи со помош на кои ќе си го направат животот поубав.5. Paris is Burning (1990)

Достапно на: Netflix Worldwide6. Casting JonBenet (2017)

Достапно на: Netflix Worldwide7. Tower (2016)

Достапно на: Netflix Worldwide

Филм за вооружен напад на универзитет во Тексас во 1966 година.8. Valley Uprising (2014)

Достапно на: Netflix Worldwide

Филм за спортско качување по карпи на едно од најубавите места во светот – националниот парк Јосемити.9. Abstract: The Art of Design (2017)

Достапно на: Netflix Worldwide10. The Champions (2015)

Достапно на: Netflix Worldwide

Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура