X
 07.06.2024 Забава

Објавени победниците на натпреварот „Најкомична фотографија од домашен миленик“

Дали сте подготвени за насмевка?

Куче што се обидува да излезе низ отвор за мачки е врв на комедијата на овогодишниот натпревар за најкомична фотографија од домашните миленици.

Или барем така сметаат судиите доделувајќи ѝ ја главната награда за 2024 година на Сара Хаскел за нејзината фотографија со наслов „Не е само за мачки!“

Победничката слика имаше жестока конкуренција од навидум безглави коњи до куче што танцува и мачки кои ѝ пркосат на гравитацијата.

Зборувајќи за нејзината победа, г-ѓа Хаскел рече дека е воодушевена што е крунисана за победник.

Целта на овој фотонатпревар е да ја истакне позитивната улога што ја имаат милениците во нашите животи.

Шест судии го одредија победникот врз основа на „техничка извонредност“ и „забавна содржина и натпис“.

Еве ја победничката слика заедно со другите победници и финалисти во категоријата.

1

1

2

3

5

6

7

8

9

10

12

12

14

14

Извор: Abc.net.au
Фото:
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава