X
 06.11.2016 Култура

Животот на Доналд Трамп и Хилари Клинтон низ фотографии

 

хилари

 

Се чини дека овие претседателски избори се најжестоките досега, но и најконтроверзните, со оглед на тоа што еден од кандидатите е могулот Доналд Трамп за кого се поврзани бројни контроверзии.


Наспроти него се наоѓа дамата Хилари Клинтон која навидум изгледаше како совршен претседателски кандидат, меѓутоа како што поминува времето се чини дека оваа констатација и не е баш точна.

Во продолжение проследете го животот низ фотографии на двајцата претседателски кандидати.

 

Животот на Хилари Клинтон низ фотографии.                


Животот на Доналд Трамп низ фотографии.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура