X
 08.03.2019 Култура

Слушнете ја евровизиската „Proud“ на Тамара Тодевска

Вечерва беше промовирана евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска, текстот e напишан од Коста Петров и Сања Поповска, композитори се Дарко Димитров, Роберт Билбилов и Лазар Цветковски, спотот е дело на Чедо Поповски, слушнете ја во продолжение и уживајте.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура