X
 09.04.2020 Живот

Дефектолози предлагаат интересни игри за дома, добри за детскиот развој

Во изработувањето на активностите треба да бидат вклучени и децата. Секој ден изработувајте по една од понудените активности. Бидете креативни, забавувајте се, играјте си, гушкајте се, уживајте во моментите поминати со семејството и седете дома. Ви посакуваме убаво исполнето време со вашите најмили и многу забава и насмевки, велат специјалните едукатори и рехабилитатори Теодора Томовска и Магдалена Лазарова

Предлозите прочитајте ги и видете ги на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот