X
 10.03.2020 Живот

Сѐ повеќе деца се активни на планина и на снег

Да се биде на планина или дел од природата, ги учи децата дека се дел од поголема слика, ги учи да ја ценат природата и нејзините природни добра. Сè повеќе деца го користат снегот за активности и спортување, покажува впечатокот на инструкторите за зимски спортови пред крајот на оваа зимска сезона. Активноста на студено, пак, нуди многу придобивки за најмалите.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот