X
 28.01.2023 Живот

Еве како изгледаат познатите шпански летни дестинации под снег

Студеното време стигна и на шпанските острови Ибица и Мајорка.

Плажите се покриени со снег, а во некои места температурата се спушти и до -2 Целзиусови степени. Островите Мајорка, Ибица и Менорка беа погодени од невремето „Џерард“ оваа седмица. До крајот на неделава се очекува уште снег, а не се исклучуваат и невремиња.

Шпанската метеоролошка агенција издаде жолто предупредување за Балеарските Острови.

Фотографии објавени на социјалните мрежи покажуваат како изгледаат овие летни дестинации под снег.Извор: Jutarnji
Насловна фотографија: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот