X
 10.04.2020 Живот

НАСА ги сподели најдобрите фотографии од Земјата направени од вселената

Опсерваторијата на Земјата на НАСА слави 20-годишнина. Во знак на прослава, НАСА објави натпревар со цел да ја пронајдат најдобрата фотографија од Земјата направена од вселената.

Номинирани се 32 фотографии - од дигитални слики од астронаути до сателитски фотографии од целиот Сончев Систем. Победникот ќе биде избран од јавноста, а ТУКА можете да гласате.

Во меѓувреме, погледнете ги фотографиите.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Rte.ie
Фото: NASA Earth Observatory/PA
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот