X
 12.05.2020 Живот

За сите љубители на астрофотографијата - неверојатни фотографии од ноќното небо

Михаил Минков е фотограф од Бугарија кој уште од мал бил воодушевен од ноќното небо, па животот го посветил на откривање на тајните на ноќното небо и Млечниот Пат. Ова се некои од неговите најдобри фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот