X
 11.03.2019 Култура

Песната „Боемска рапсодија“ доби совршена анимација

„Лајн Рајдер“ можеби е остаток од стариот интернет, но сѐ уште е популарен главно поради неговата моќна вградена алатка за создавање интересни анимации. Овој пат онлајн-апликацијата беше искористена за креирање на „Боемска рапсодија“.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура