X
 12.01.2016 Технологија

Што се случува кога одговарате на сомнителен меил?

Сомнителни меилови: неподигнати обврзници за осигурување, „безбедни“ сефови, блиски пријатели изолирани во странски земји. Сите овие меилови се појавуваат во нашите меилови, па стандардната процедура е да се избришат. Но, што се случува доколку одговорите на овие „спамови“? Погледнете како писателот и комичар Џејмс Веич раскажува како водел разговор со спамер кој му понудил „одлична зделка“.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија