X
 12.02.2015 Наука

Атмосферските ефекти кои ги предизвикуваат авионите

Знаеме дека авионите се моќни. Но, знаете што? Тие се многу помоќни отколку што може да замислите. Едно видео објавено од корисникот „flugsnug“ покажува повеќе атмосферски ефекти предизвикани од различни авиони. Спирални облаци и други неочекувани небесни формации може да бидат резултат на моќта на само еден авион.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука