X
 12.05.2022 Забава

Андреа не влезе во финалето на „Евровизија“

Македонската претставничка на „Евровизија“, Андреа Коевска, покрај прекрасниот настап и извонредната изведба на „Circles“, не успеа да се пласира во финалето.

Таа вечерва настапи во рамки на втората полуфинална вечер на најголемото шоу во Европа.

Доколку не успеавте да го гледате нејзиниот настап, погледнете го во продолжение.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава