X
 12.05.2024 Забава

Комплексна визуелна загатка: Грешката може да ја најдат само оние со висок коефициент на интелигенција

За сите ентузијасти за загатки и љубители на задачи што го скокоткаат мозокот, пред вас е еден предизвик што ќе ги тестира дури и најискусните умови.

Овој визуелен предизвик ќе ве натера да ги ставите вашите детективски очила и да се подготвите да нурнете во светот на визуелните енигми.

Еве ја вашата задача: пред вас е слика која на прв поглед изгледа сосема обично, но содржи суптилна аномалија. Вашиот предизвик е да ги забележите грешките што се невидливи за необучено око. Нема потреба од лупа и микроскоп, само малку концентрација и остар ум.

1
Фото: Wecb

За оние што не можат да ја решат, во продолжение ви го нудиме решението.

zagatka
Фото: Wecb

Извор: Wecb.fm
Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава