X
 12.11.2020 Живот

„Дизни“ објави емотивна божиќна реклама за хуманитарни цели

Најновата божиќна реклама на „Дизни“ веќе расплака илјадници луѓе низ светот. Триминутната реклама беше објавена неделава и во неа се истакнува важноста на зачувувањето на семејните традиции.

Ова е прва божиќна реклама на „Дизни“, открива компанијата на својата официјална веб-страница. Компанијата соработува со фондацијата за деца „Мејк а виш“, на која ќе ѝ донира 25% од приходите од продажбата на играчката Мики Маус.


Автор: Неринга Утариате
Извор: boredpanda.com
Насловна фотографија: Screenshot/Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот