X
 13.02.2023 Забава

Најдобрите реклами од годинaшниот Супербоул

Супербоул е финалниот натпревар на Национална фудбалска лига во САД, но настанот е и повод за најголемите брендови да ги направат најдобрите реклами. Овој настан се одржа вчера во САД. Ова се најдобрите реклами што беа прикажани на натпреварот.

„Поп корнерс“


„Убер уан“


„Скверспејс“„Ракутен“


„Доритос“


„Сем Адамс“


„Данкин донатс“


„Блу мун“


„Д фармерс дог“„ГМ х Нетфликс“Извор: Mashable
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава