X
 14.02.2020 Живот

Косовскиот премиер со обичните патници чека контрола на аеродром

Новиот косовски премиер Аљбин Курти бил забележан како чека за извршување на рутинските процедури на аеродромот „Адем Јашари“ во Приштина заедно со обичните патници.

Фотографиите веднаш беа споделени на социјалните мрежи и наидоа на пофалби за Курти.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот